Medyczna marihuana. Historia hipokryzji Zobacz większe

Medyczna marihuana. Historia hipokryzji

Nowy

Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria?

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

49,90 zł

Add to wishlist

Opis

Autor Dorota Rogowska-Szadkowska
Wydawnictwo Krytyka Polityczna
ISBN 9788365369055
Okładka miękka
Liczba stron 592
Rok wydania 2016

Więcej informacji

Medyczna marihuana. Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria?

Książka Doroty Rogowskiej-Szadkowskiej to imponujące kompendium na temat medycznych właściwości marihuany. Tych dokładnie zbadanych, lecz także tych, co do których brakuje nam pełnej wiedzy. Choć znana i używana od tysiącleci w różnych kulturach, marihuana wciąż nie może doczekać się wyczerpujących badań ani racjonalnej debaty – szczególnie w Polsce. Panika przed nielegalną przyjemnością stosowaną reakcyjnie sprawia, że cierpią pacjenci- m.in. dzieci chore na lekooporną padaczkę. Dorota Rogowska-Szadkowska stara się to zmienić za pomocą tej książki. Otwiera dyskusję i zachęca do zmiany.

"Marihuana jest znacznie bezpieczniejsza niż alkohol, więc nie ma powodu się jej bać, za to jest wiele powodów, żeby ją badać i podawać tym, którzy jej potrzebują. To chyba pierwsze w Polsce tak szczegółowo udokumentowane, a jednocześnie przystępnie napisane kompendium wiedzy o medycznych zastosowaniach marihuany, jej wskazaniach, przeciwwskazaniach i niebezpieczeństwach związanych z jej używaniem". 

Jerzy Vetulani

"Współczesny stosunek do marihuany jest w dużym stopniu wynikiem mistyfikacji, jakiej została ona poddana w ubiegłym wieku. Z historią tych zabiegów możemy się zapoznać na kartach książki „Medyczna marihuana. Historia hipokryzji”. Brak badań klinicznych dotyczących marihuany wynikał i nadal wynika w dużej mierze z tego, że stosowanie tej substancji jest w naszym kraju co do zasady nielegalne. Między innymi dlatego prawo dotyczące marihuany powinno ulec zmianie".

Marek Balicki

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Medyczna marihuana. Historia hipokryzji

Medyczna marihuana. Historia hipokryzji

Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria?

Napisz opinię

30 Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: